kayıt
Loading...
Telefon:+90 212 296 2880-81 WhatsApp:0545 4404444 Online Konsültasyon

MEDİKAL ESTETİK ANTİAGİNG

Ultrapeel Mikrodermabrasyon İğnesiz Mezoterapi

iğnesiz mezoterapi

ULTRAPEEL - Mikrodermabrazyon nedir? Nasıl uygulanır?

Mikrodermabrazyon, mekanik olarak derinin yüzeysel tabakasının soyularak uzaklaştırılması, lekelerinin yok edilmesi, yara ve sivilce izlerinin azaltılması, ince kırışıklıkların düzeltilmesi amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Soyma işlemi, alüminyum oksit mikrokristalleri püskürten yüksek basınçlı cihazlarla yapılır. Bu sayede yüzeysel ve aşamalı olarak alttaki sağlıklı doku ortaya çıkar.

ULTRAPEEL-Mikrodermabrazyon cilt ve cilt altında yarattığı etkiler nelerdir?

Derinin en üstünde bulunan tabakayı yüzeysel ve aşamalı soymaya yönelik bir yöntemdir. Bu işlemde cilt yüzeyine temas eden mikrokristaller yumuşak bir soyma işlemi yapmakta, ölü hücreler ve deri artıkları cihazın vakum sistemi tarafından emilmektedir. İşlem sırasında cilt yüzeyinde kan dolaşımı artar, hücre yenilenmesi hızlanır. Sonuçta alttan canlı, taze ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar. Epidermisin bazal tabakası uyarılır ve kollajen konsantrasyonu artar. Bu sayede cilt tazelenir, canlanır. Antiaging etkilidir.

ULTRAPEEL-Mikrodermabrazyon hangi amaçlarla kullanılır?

* Cilt kırışıklıklarının, cilt yüzeyindeki düzensizliklerinin, sivilce, yara, yanık ve ameliyat izlerinin ortadan kaldırılması
* Yüz ve vücuttaki (göğüs bölgesi, el sırtı vs.) cilt lekelerinin giderilmesi
* Güneş hasarına bağlı cilt bozuklukları ve hiperkeratozların düzeltilmesi
* Yeni oluşmuş hamilelik çatlaklarının giderilmesi
* Yaşlanmayı önleyici bakım ve cilt tonusunun arttırılması

ULTRAPEEL-Mikrodermabrazyon seansı ne kadar sürer? Kaç seans uygulanır?

Mikrodermabrazyon işlemi 20-30 dakika süren seanslar şeklinde yapılmaktadır. Seanslar birer hafta aralıklarla tekrarlanır; etkin bir sonuç elde etmek için mevcut probleme göre değişen 6- 8 seanslık bir tedavi programı gerekir. Uygulamaların tamamlanmasından sonra 2-3 ayda bir yapılan tek seanslık bakım tedavileri önerilmektedir.

Ciltlerinde sorun olmayan kişilerin de mikrodermabrazyon yaptırması önerilir mi?

Sağlıklı kişilerde de yılda bir kez uygulanabilir. Mikrodermabrazyon ile cilt altı kanlanması, dolayısıyla beslenmesi ve bu sayede hücre yenilenmesi sağlandığı için pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt ortaya çıkmış olur. Gözenekler derinlemesine temizlendiği için cilt, oksijenle daha fazla temasa geçer ve böylece bir anti-aging işlemi de uygulanmış olur.

Mikrodermabrazyonun yan etkileri var mı?

Mikrodermabrazyon anestezi gerektirmeden uygulanabilen ağrısız, yan etki ve riskleri olmayan bir tedavi yöntemidir. İşlemden hemen sonra kişi günlük aktivitelerine rahatlıkla dönebilir.

Bu yöntem, etkin bir tedavi olmasının yanı sıra, kimyasal bir madde kullanılmadığı ve işlem sağlık açısından hiçbir risk alınmadan tamamlandığı için tercih edilir.

ULTRAPEEL-Mikrodermabrazyon herkese uygulanabilir mi?

Uygulama bölgesindeki cilt kanseri şüphesinde, enfeksiyon, aktif akne olması durumunda mikrodermabrazyon yapılmaz. Ayrıca yoğun kılcal damar ve benlerin üzerine de direkt uygulanamaz. Göz çevresi gibi hassas bölgelerde ise hafif çalışılması gerekir.

ULTRAPEEL-Mikrodermabrazyon başka yöntemlerle birlikte uygulanabilir mi?

Aslında tüm bakım ve medikal cilt tedavilerinin temel basamağı mikrodermabrazyondur. Cildin emilimini arttırdığı için cilt bakımlarından ve saf oksijen kürlerinden maksimum yarar elde edilir. Leke ya da cilt gençleştirme için uygulanan lazer ya da IPL uygulamalarından önce de doğru bir hazırlık yöntemidir.Ayrica ulkemizde sadece bizim klinigimizde olan Ultrapeel ile hem dermabrasyon yapıp hem de sonrasında dünyada FDA onaylı tek İğnesiz Mezoterapi metodu olan Transderm Ionto System ile yüz veya vücutta Somon DNA'sından selülit ilaçlarına hatta kırışıklık ve antiaging terapilerine kadar geniş bir yelpazede çözümler, acısız ve konforlu bir şekilde üretilebilmektedir.

ULTRAPEEL- Mikrodermabrazyon sonrası ciltte görülebilen kısa süreli ve geçici etkiler nelerdir?

Seans sonrası uygulama bölgelerinde başta kızarıklıklar olmak üzere renk değişiklikleri olması normaldir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden geçer. Kızarıklık sonrası ciltte pullanarak dökülmeler beklenebilir.

Uygulama sürecinde nelere dikkat etmek gerekiyor?

Yaz aylarında uygulama yapılmaz. İyileşme süreci boyunca solaryum, güneş, makyaj ve cilde elle müdahaleden kaçınmak gerekir.


DOKTORUNUZA DANIŞIN


  •     
  • Telefon

Scroll to Top