Yasal Uyarı

Dr. Emre Çiçek

www.emrecicek.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Medikal Estetik konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.

Bu site bir sağlık sitesidir. Medikal estetik hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur. Yasa gereği bu sitede, hastaların uygulama öncesi ve uygulama sonrası resimleri yayınlanmamaktadır. Bu sitede anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sağlıklı ve doğru sonuç almak için mutlaka konuyla ilgili bir uzman doktora başvurunuz. Dr. Emre Çiçek’ e ait olan www.emrecicek.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz. Bu sitedeki bilgilerin teyidi için sahibine soru sorulabilir.

Bu sitede verilen bilgiler, sahibinin bilimsel tecrübeleri ve tıbbi bilgilerini içermektedir. Burada verilen bilgilere dayanarak başkaları tarafından uygulanan tedaviler konusunda hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Burada verilen bilgiler, tıbbi bir uygulama ya da tedavi için yol gösterici ya da dayanak olamaz. Dr. Emre Çiçek’ in tanı ve tedaviler hakkında bilgileri, fikirleri veya uygulamaları, yeni bilimsel gelişmelere paralel olarak değişebilir. Buradaki sayfalar Dr. Emre Çiçek’ in en güncel uygulamalarını ya da görüşlerini içermeyebilir. Bu sayfalardaki bilgiler, konu ile ilgili bir uzmanla görüşmenin ya da muayenenin yerini tutmaz. Buradaki bilgiler, tüm hastalar için geçerli bir uygulama rehberi değildir. Ayrıca bir tedavi için tüm seçenekleri içermeyebilir.

Site ziyaretçileri soru sorma formları, yada e-mail yolu ile site kurucusuna (Dr. Emre Çiçek) soru sorabilirler; bu sorulara sadece genel bilgiler şeklinde cevap yazılmaktadır; sorulara cevap olarak reçete yerine geçebilecek ilaç tavsiyesi yapılmamaktadır, ilaç ismi verilmemektedir. Bu site kişisel yada ticari bir site değildir; site kurucusunun (Dr. Emre Çiçek Estetik- Medikal Estetik Hekimi) kendisinin, yaptığı uygulamaların, çalıştığı hastane yada kliniğin tanıtımı amacıyla yada maddi gelir elde etmek amacıyla oluşturulmamıştır. Sitenin oluşturulması sırasında hiç bir firmadan maddi destek alınmamıştır. Siteye hiç bir şekilde reklam alınmamaktadır. Bu web sitesinin tek kuruluş amacı, internetin de asıl fonksiyonu olan, bilginin ücretsiz paylaşımı ve toplumun bilgilendirilmesidir. Site, bu sebeple, sadece ülkemizdeki toplumsal gelişime katkıda bulunmak amacıyla, hiç bir karşılık beklenmeksizin hazırlanmıştır.

Sitenin içeriği Dr. Emre Çiçek Estetik- Medikal Estetik Hekimi tarafından hazırlanmıştır. Siteden faydalanmak için üye olmak yada herhangi bir ücret ödemek gerekmez. Siteye erişim serbest ve anonimdir. Site içeriği sürekli güncelleştirilmeye çalışılmaktadır. Yine de sitedeki hiç bir yazının tam ve eksiksiz olduğu garanti edilmemektedir. Sitedeki herhangi bir konu hakkında daha geniş bilgi sahibi olmak için bir uzman doktora başvurmalısınız. Sitede sunulan içerik, grafik, görüntü, video, link, bilgi ve diğer materyaller, yalnızca (18 yaş ve üzeri) ziyaretçileri aydınlatma ve bilgilendirme (uygulamalar, kullanılan ilaçlar ve cihazlar hakkında bilgilendirme) amacı taşımaktadır; herhangi bir yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu amaçla tüm tedavi alternatifleri, ameliyatsız yöntemler hakkında bilgiler verilmekte. Sitede doktorlara yönelik olarak önemli bilimsel toplantı duyuruları, önemli web sitesi linkleri, medikal estetik ile ilgili güncel haberler yayınlanmaktadır. Sitedeki yazılı bilgiler medikal estetik derneklerinin web sitelerindeki bilgilerden, güncel medikal estetik dergilerinde yayınlanan makalelerden, kongre ve sempozyumlardaki sunumlardan ve klasik medikal estetik kitaplarından, yazarın kendi tecrübesi de katılarak hazırlanmıştır.

UYARI: Bu sitedeki bilgiler hiç bir şekilde herhangi bir hastalığa tanı konması yada tedavisinin yapılması amacıyla kullanılamaz. Sitenin içeriği, bahsedilen estetik uygulamaları ve kozmetik uygulamaları gerçekleştirmeye yönelik profesyonel anlamda öğretici bilgiler değildir. Ehli olmayan kişilerin buradaki bilgilerden yararlanarak uygulayacakları girişimlerin sonuçlarından site kurucusu (Dr. Emre Çiçek Estetik- Medikal Estetik Hekimi) sorumlu değildir. Hakkında bilgi verilen tüm saç ekimi uygulamalar steril ameliyathane şartlarında yapılan işlemlerdir. Bu sitedeki bilgiler kesinlikle doktor muayenesinin yerine geçmez. Gerçek bir muayene, teşhis ve tedavi için, hasta ve doktorun biraraya gelmesi ve tam bir fizik muayene yapılması, gerekiyorsa bazı tahlil ve filmler istenmesi gerekir. Bu sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten site kurucusu ( Dr. Emre Çiçek-) yasal sorumluluk altında değildir. Site yazarı Dr. Emre Çiçek, sitede hakkında bilgilendirme yazısı bulunan cihazların, yada ilacın satışını yapmamaktadır. Sitede adı geçen hiç bir firma ile ortaklığı yada sponsorluk ilişkisi bulunmamaktadır.

Sitede, tüm estetik uygulama ve medikal cihazlar hakkında bilgi verilirken mümkün olduğu kadar, o uygulama yada medikal cihazın tüm alternatifleri hakkında da bilgi verilmeye çalışılmıştır. Tüm yazılar sık sık güncellense ve tüm alternatifler hakkında bilgiler verilse de, bu sitede verilen bilgilerin tamamıyla güncel ve eksiksiz olduğu garanti edilemez. Sitenin bazı bölümlerinde, bazı markalardan ve ürünlerden bahsetmek gerekmiştir, bu gibi bahisler, tüm alternatifleri ile birlikte ve sadece gerekli yerlerde yapılmış olup kesinlikle herhangi bir reklam yada tavsiye amacı taşımamaktadır. Site ziyaretçileri, siteyi kullanmaya başladıklarında yukarıda yazanları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

Tüm web sitesinin tasarımının aşağıda sıralanan kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. "1928 tarihli, 1219 sayılı tababet ve şuabatı sanatlarının tarzı icrasına dair kanun" "Türk Ticaret Kanunu" "HON-Code" (Health on net) kriterleri "6023 sayılı Türk Tabipleri Birliği Yasası" "Türk tıbbi deontoloji tüzüğü" "Hasta hakları yönetmeliği" "Türk Tabipleri Birliği Etik Kuralları" "Beşeri Tıbbi Ürünlerin Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik "Türk Ceza Kanunu" "Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu"