Ameliyatsız İple Boyun Germe


Ameliyatsız İple Boyun Germe
Tarih : 2022-03-15 17:39:11
Görüntüleme : 5253

Ameliyatsız İple Boyun Germe

Yaş ilerledikçe hem kadınlarda hem de erkeklerde boyun bölgesinde gevşeme ve sarkma şikayetleri ortaya çıkar. Bu duruma boyun bölgesinde kırışık bir görünüm eşlik eder. Medikal estetik uygulamalarda boyun bölgesindeki kırışıklıklar kolayca ortadan kaldırılır. Son yıllarda popüler hale gelen ameliyatsız iple vücut germe işlemleri sayesinde boyun bölgesinde kırışıklıklardan kurtulmak mümkün.

Ameliyatsız iple boyun germe uygulaması, özel bir ip yardımıyla boyun bölgesinin daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlayan medikal estetik bir uygulamadır. Boyun bölgesine ait deri yüze göre daha ince ve hassas yapıdadır. Bu nedenle boyun bölgesinde kırışmalar yüze göre çok daha kolay ortaya çıkar. Gevşek görünen boyun bölgesi kişiye estetik açıdan rahatsızlık verebilir. Boyun bölgesinde kırışıklık söz konusuysa iple boyun germe işlemi sayesinde cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan genç bir görünüm sağlanabilir.

Ameliyatsız iple boyun germe işlemleri için Nişantaşı’ndaki kliniğimizi ziyaret edebilir ve kahve ikramımız eşliğinde iple boyun germe hakkında merak ettiklerinize cevap bulabilirsiniz.

Ameliyatsız İple Boyun Germe Nedir?

Boyun bölgesinde ortaya çıkan sarkmalara gıdı bölgesi de eşlik ettiğinde boyun hatlarında bozulmalar görülür. Boyun derisindeki sarkmalar arttıkça istenmeyen görünüm daha fazla hissedilir. Ameliyatsız iple boyun germe ile birlikte boyun bölgesinde sıkı ve gergin bir görünüm yakalanır.

Ameliyatsız iple boyun germe uygulamasında polidiaxanon ve polilaktik asit gibi materyallerden üretilen ipleri kulalnılır. Boyun ve gıdı bölgesini ip yardımıyla asılır ve istenen genç görünümü sağlanır. Boyun germe işlemlerinde kullanılan ipler kalp ameliyatlarında kullanılan iplerdir. Bu iplerin özelliği zaman içinde kendiliğinden eriyen yapıda olmasıdır. İpler eridikten sonra da boyun bölgesindeki gergin ve genç görünüm etkisi uzun süre devam eder. Bu ipler vücutta kolajen üretimini de tetiklemektedir.

İple boyun germede kullanılan iplerin cilde hiçbir zararı yoktur. Boyun bölgesini germede kullanılan ipler vücutta ortalama olarak 1-2 yıl süreyle kalıcılığa sahiptir. Bu süreç sonunda kendi kendilerine cilt içinde erirler. Ameliyatsız iple boyun germe kalıcı bir uygulama olarak düşünülmemelidir. Yine de diğer medikal estetik işlemlerle karşılaştırıldığında kalıcılığının çok daha uzun olduğunu söylemek mümkündür.

Ameliyatsız İple Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız iple boyun germe işlemini lokal anestezi altında yapılır. Öncelikle hastanın boyun bölgesi uyuşturulur. Daha sonra bölgenin rahatlaması sağlandığında boyun bölgesinde germe işlemini sağlayacak ipler deri altına uygulanır. Bu ipler sayesinde daha önce sarkmış olan deri daha gergin bir hale gelir. Boyun bölgesi kullanılan ipler sayesinde genç bir görünüme kavuşur.

İşlemden sonra ilk dönemlerde küçük kanama ve kızarıklık şikayetleri görülür. Bu şikayetlere şişlik şikayetleri de eşlik edebilir. Uygulamadan sonra belirtilen noktalara dikkat edilirse konforlu bir iyileşme süreci geçirilebilir.

Ameliyatsız iple boyun germe uygulaması ile birlikte ciltte sıkılaşma, gergin hale getirme, lifting ve gıdı toparlanması gibi birçok gençleşme etkisi tek bir işlemle sağlanabilir. Çok yönlü etkisi ameliyatsız iple boyun germenin tercih edilme sıklığını arttırır. Bu uygulama dört mevsim uygulanabilir.

Boyun germe işleminde tamamen kişiye özel olarak planlama yapılır. Hasta ameliyatsız bir yöntem olduğu için aynı gün taburcu edilebilir. Ameliyatsız iple boyun germe işlemlerinde hiçbir şekilde hastaya kesi uygulanmaz. Bu nedenle de iyileşme süreci ve toparlanma çok daha kısa, konforlu geçer.

Ameliyatsız İple Boyun Germede Sonuç Ne Zaman Belli Olur?

Ameliyatsız iple boyun germe işlemi sonrasında gergin ve genç bir görünümün ne zaman ortaya çıkacağını merak konusudur. Medikal estetik işlemlerde beklenen sonuçların ortaya çıkması için belirli bir süre beklemek gerekir. Ancak ameliyatsız iple boyun germe işleminde bu şekilde bir bekleme süreci yaşanmaz.

İple boyun germe işlemi yapıldıktan hemen sonra sonuçları gözle görülebilir. Ancak beklenen tam etkinin ve değişimin fark edilmesi için 30 gün kadar beklenmesi gerekir. Doğru bir planlama yapıldığında ilk andan itibaren hastada daha genç ve gergin bir boyun derisi sonucu gözle görülür hale gelir.

Ameliyatsız İple Boyun Germe Kalıcı mı?

Medikal estetik hastaların en önemli beklentilerinden biri de işlemlerin kalıcı olup olmadığı oluyor. Birçok estetik cerrahi operasyonda dahi ömür boyu kalıcılık her zaman olmaz. Özellikle söz konusu medikal estetik uygulamalar olduğunda belirli bir kalıcılık süresi söz konusudur. Ancak ameliyatsız iple boyun germe işlemi için kalıcılık süresi biraz daha uzundur.

Öncelikle iple boyun germe işleminden sonra ipler cilt altında 1-2 yıl kadar kalır. Daha sonra bu ipler kendiliğinden fark edilmeden erimektedir. İpler erise de ciltteki gergin ve genç görünüm etkisi daha belirli bir süre daha devam eder. Yani ameliyatsız iple boyun germe işlemi diğer medikal estetik uygulamalara göre daha uzun süre kalıcılığı olan bir uygulamadır. Bu işlemde genç ve gergin görünüm birkaç yıl boyunca devam edebilir.

Ameliyatsız İple Boyun Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyatsız iple boyun germe işleminden hemen sonra etki görülebilir. Ancak tam etkinin görülmesi için belirli bir süre geçmesi gerekir. Bu işlemin başarısı için hastanın da belirli noktalara dikkat etmesi çok önemlidir;

• İlk olarak iple gerilen boyun bölgesi belirli bir süre boyunca sıcak su ile temas etmemelidir. Bu süreçte duşu doktorun izin verdiği zaman alınmalıdır. Aynı zamanda belirli bir süre boyunca ılık su ile duş alınması önerilir.
• Uygulamadan sonra yan ya da yüz üstü yatılmaması gerekiyor. Bölgede komplikasyon gelişmemesi adına bir süre boyun bölgesinin darbe almaması da önemlidir.
• Boyun germe işleminden sonra komplikasyonları azaltması adına hamam ve sauna gibi sıcak ortamlardan kaçınmak gerekir. Aynı zamanda uzun bir süre boyun bölgesinde kese gibi sert aktiviteler yerine getirilmemelidir.
• İşlem sırasında ve sonrasında ağrı şikayetleri olmaz. Yine de hassasiyete karşı doktor tarafından önerilen ağrı kesiciler kullanılabilir.
• Ameliyatsız iple yüz germe işleminde cerrahi bir uygulama yoktur. Yine de bölge her medikal estetik işlemde olduğu gibi risk az olsa da bölge enfeksiyona açıktır. Bu nedenle de reçete edilen antibiyotikler 7-10 gün kadar kullanılmalıdır.
• Egzersizler hafif düzeyde seyretmeli ve özellikle ilk dönemlerde boyun bölgesini hareket ettirecek egzersizler yapılmamalıdır.

İple yüz germe işlemi sonrasında yaşlanma etkisi ortadan kalkar. Bu süreçte sonucun daha uzun ömürlü ve etkili olması doktor tecrübesi ve hastanın iyileşme sürecindeki dikkatine bağlıdır.

Ameliyatsız İple Yüz Germe Fiyatları

Ameliyatsız iple yüz germe fiyatları işleminin özelinde değişiklik gösterir. Bu nedenle fiyatlar hakkında bilgi almak için bir ön değerlendirme yapılmalıdır. Hastalarda bazı durumlarda tam estetik bir görünüm sağlamak adına gıdı bölgesine de ek işlemler yapılabilir.

Söz konusu durumda hastaya yönelik özel bir fiyat çıkarılması gerekir. İşlem sırasında kullanılan malzemeler, klinik ve sağlık merkezi kalitesi, bulunduğu lokasyon ve doktorun uzmanlık derecesine göre fiyatlar değişiklik gösterebilir.

Bu nedenle sizlere ilk muayene ve görüşmeden önce net bir fiyat veren kliniklerden uzak durulması önerilir. Ameliyatsız iple yüz germe fiyat bilgisi almak için kliniğimizde bir kahve içmeye bekliyoruz.

Benzer Tedavi Uygulamalarımız