Endymed Altın İğneli Radyofrekans


Endymed Altın İğneli Radyofrekans
Tarih : 2021-10-23 17:47:48
Görüntüleme : 7568

Medikal alanda uzun yıllardır kullanılan radyofrekans yönteminin klasik uygulaması olmakla birlikte, cilt, kozmetoloji alanlarında uzun zamandır kullanılmaktadır. Ancak gelişen teknoloji bu yöntemin oldukça evrilmesine yardımcı olmuştur. Böylece klasik radyofrekans metoduna yeni özellikler eklenerek oldukça etkili bir yöntem olarak ortaya çıkmıştır. Bu yeni özelliklerden birincisi radyofrekans yönteminin fraksiyonel hale getirilmesidir. Bu tekniğin farkı, uygulanacak güç bir bütün halinde değil, yan yana birçok küçük noktadan cilde nüfus etmesidir. Bununla birlikte sağlam dokuların arada kalmasıyla hasar en aza indirgenmiş olur.

Bu sayede ikinci kuşak radyofrekans cihazları olan “fraksiyonel radyofrekans” cihazları piyasadaki yerini almıştır. Bu aşamadan sonra eklenen bir diğer yeni özellik ise mikro -iğneler ile cildin içine enerji akımını veren üçüncü kuşak radyofrekans cihazlarıdır.

Mikro-iğneler ile donatılmış olan radyofrekans cihazının akım çıkışı sağlayan ünitesi derinin üst tabakası olan epidermisi atlayıp, dermis denen orta tabakaya ulaşmaktadır. Kullanılan iğnelerin uzunlukları 0.5 ile 3.0 mm arasında değişmektedir. Burada kullanılan iğneler altından yapıldığı için bu yöntem “altın iğne” olarak da anılmaktadır ve çok daha az hasar ile çok daha güzel sonuçlar alınmaktadır.

Bu uygulama için; Fraksiyonel Radyofrekans, İğneli Fraksiyonel Radyofrekans, Altın İğne, Fraksiyonel İğneli Radyofrekans, İğneli Radyofrekans, isimleri de kullanılmaktadır. Hepsi aynı uygulamadır.

ENDYMED ALTIN İĞNELİ FRAKSİYONEL RADYOFREKANS AMERİKAN FDA ONAYLI BİR SİSTEMDİR.

Fraksiyonel radyofrekans uygulamasının kullanım alanları nelerdir?

Cilt kırışıklıklarının tedavisi,
Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılması,
Gebelik çatlaklarının tedavisi,
Yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmaları,
Kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisi,
Sivilce izlerinin tedavisi,
Cilt lekelerinin tedavisinde,
Yara izi (skar) tedavisi,
Kilo alıp verme gibi çeşitli nedenlere bağlı oluşan çatlakların tedavisi,
Gözeneklerin sıkıştırılması.

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması (Altın İğne) nasıl yapılmaktadır?

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak gelişmiş yeni cihazlarda Fraksiyonel radyofrekans (Altın İğne) uygulaması daha konforlu bir şekilde olmaktadır. Elbette ağrı hissinin daha aza indirgenebilmesi için Altın İğne uygulaması öncesinde anestezik kremler de kullanılmaktadır. Uygulamanın en önemli avantajlarından birisi de her mevsim yapılabilmesidir. Endymed Altın İğneli Radyofrekans uygulaması yüz bölgesine uygulandığında işlem ortalama 30 dakikadır.

Cilt kalitesinin artması ve kırışıklığın giderilmesi için 1 ay ara ile 2 seans olarak uygulanmaktadır. Akne izleri ya da yara izleri için daha fazla uygulama gerekebilir. İşlem yapıldıktan sonra bir miktar kızarıklık olabilir bazen de hafif kabuklanma olabilir ama kızarıklık sadece 1-2 gün sürecektir. Doğal olarak kızarıkları kapatacak uygun bir kapatıcı ile günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Bu işlemin etkisini görebilmek için birkaç hafta geçmesi gerekiyor. Maksimum etki ise son seanstan 3-4 hafta sonra görülmektedir. Uygulama bittikten sonra düzenli olarak nemlendirici krem, güneşten koruyucu krem kullanımı ihmal edilmemelidir.

Altın İğneli Radyofrekans hangi durumlarda uygulanmamalıdır?

Uygulama yapılacak bölgede aktif enfeksiyon varlığı,Hamilelik, Herpes (uçuk) durumu, Kalp pili olanlar, Kanser hastalarında, Epilepsi hastalarında.

Benzer Tedavi Uygulamalarımız