Kök Hücre Tedavisi


Kök Hücre Tedavisi
Tarih : 2021-10-23 16:56:22
Görüntüleme : 7178

Saç dökülme şikayeti olan ve saçlarında açılması olan kişilerde intravenöz olarak aldığımız kandan laboratuar şartlarında özel çalışmalar yaptıktan sonra Amerika’dan getirdiğimiz özel kök hücre ve büyüme faktörleri ile beraber saçsız veya seyrekleşen bölgeye uygulanmasıdır.

Sonuç olarak saç dökülmesi tamamen dururken %35 yeni saç oluşumuna imkân vermekte!

Regenera activa - Otolog mirogreft tedavisi nedir?

Regenera Activa; Saç dökülme tedavisindeki kılcal damarları ynilemeye aktive etmeyeyarayan yeni inovatif bir tekniktir.Burada otolog yani kişinin kendi saçından alınan 3 veya 4 adet saç teli kullanılarak özel patentli kök hücre otolog mikrogreft hazırlama cihazıyla solüsyon hazırlanır. Bir seanslık uygulama yeterlidir.

Regenera Activa'nın Saçlı derideki etkileri nelerdir ?

Regenera activa tedavisi sonrası saç dökülmesi çok büyük oranda azalır saç derisinin görünürlüğü azalır saçlar sıklaşır yeni saç oluşumu gözlenir.

Regenera Activa Uygulaması Nasıldır?

Erkek ve kadınlarda iki kulağın tepesının birleştiği yatay çizginin altındaki ense bölgesindeki saçlar teorik olarak androjen hormonuna dolayısıyla androgenetik alopesiye dirençlidir. Regenera Activa bu dirençli saç köklerinden alınarak hazırlanan otolog bir hücresel süspansiyondur Tedavi tek seans uygulanır çok nadiren 2.yıl sonunda bir seans daha gerekebilir.

Regenera Activa Kimlere uygulanır saç Ekimine alternatifmidir?

Regenera Activa saçlı derisinde aktif enfeksıyonu olmayan herkese uygulanabilir.Saç ekimine destek veya birlikte uygulanabilecek bir tedavidir kesinlikle saç ekimine alternatif değildir.Saç ekimi için erken olan seyrelme ve dökülmesini ameliyatsız tek seansta gidermek isteyen hastalar için uygun bir alternatiftir .Saç ekimi ile beraber uygulandığında saç ekimi sonuçlarını ciddi oranda artıracaktır.

Benzer Tedavi Uygulamalarımız