Dolgu


Dolgu
Tarih : 2021-10-23 17:18:48
Görüntüleme : 9428

Cerrahi olmayan basit bir işlemle yüz gerginliğini sağlayan dolgu enjeksiyonları, dudak çevresi ve yüzdeki çizgi ve kırışıklıkları giderir. Doğru uygulandığında özellikle dudak, burun ve yanak arasında oluşan çizgilerin yok edilmesinde ve dudak estetiğinde dogru sonuçlar alınmaktadır.

Yüzdeki derin veya normal oturmuş kırışıkllıkların tedavisi dolgu dediğimiz yöntemler ile yapılır. İğne ile kırışıklığın olduğu bölgeye girilip dolgu maddesi enjekte edilerek kırışıklık giderilir. Kırışıklığın yanında dudak dolgusu veya dudak kontörü gibi hastanın istediği uygulamalar da yapılır. Yanaklarda, elmacık kemiğinde herhangi bir çöküklük varsa bu kısımların dolgu ile doldurulması da mümkündür.

Dolgu maddesi olarak gününmüzde en fazla tercih edilen madde hyaluronik asittir. Laboratuar ortamında üretilir. Alerji gibi herhangi bir yan etkisi yoktur ve ciltle tamamen uyumlu, doğal bir görünüm verir. Etkisi geri dönüşümlüdür. Yani hyaluronik asit ile yapılan dolgular 8 ay - 2 sene arasında kendini Nasolabial, dudak alt köşeleri, glabellar, gözaltı, göz kenarları, alın, dudak, dudak kontorü gibi hemen hemen her bölgeye uygulanabilir.

Uygulama öncesi işlem yapılacak bölge lokal anestezik krem ile veya dudak için ise lokal anestezik enjeksiyonla uyuşturulur. Uygulama 15-20dk. arasına tamamlanır. Hasta uygulamadan sonra günlük yaşantılarına dönebilir. Uygulamanın etkisi anında ortaya çıkar. Hastalar klinikten çıkarken dolgun ve güzel görünümlü yanaklara, istediği şekildeki dudaklara sahip olabilirler.

Estetik Amaçlı Dolgular Nerelerde Kullanılır?

* Burun kenarındaki çizgiler (Nasolabial çizgiler)
* Burun ile ağız arasındaki çizgiler
* Dudak konturu ve hacim kazandırarak dolgunlaştırma
* Dudakların etrafındaki sigara çizgileri
* Göz çevresindeki kırışıklık ve ince çizgiler (kaz ayakları)
* Alın çizgileri
* Sivilce, yara, kazalardan sonra kalan izler
* Yanak, elmacık kemiği ve yağ erimelerinde yeniden hacim kazandırılmasında

 

Benzer Tedavi Uygulamalarımız