Bio Kavitasyon


Bio Kavitasyon
Tarih : 2021-10-23 18:07:13
Görüntüleme : 8726

Non-invaziv bir yöntem olup; yüksek bir teknolojiyle güvenli etkili Bir şekillendirme cihazıdır. Düşük frekanslı ultrason dalgalarıyla, çalıştığı alandaki yağ hücrelerini parçalarken diğer doku ve organlara zarar vermez. Sadece yağ hücrelerini parçalayacak derinliğe ulaşır. Parçalanan yağ hücrelerinden açığa çıkan yağlar metabolik ve fiziksel yollardan Elimine olur. Bio kavitasyon’un sonuçları bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bio kavitasyon’un etkin sonuçları nelerdir?

Her uygulama sonrası ölçümlerde;

1-yağ dokusunda incelme
2-vücut alanında incelme sağlanır

Uygulama yapılan alanda her seansta 2 ile 8 cm arasında incelme kaydedilebilir. Bu inceleme hastaya, yağ dokusuna ve sonrasında uygulaması gereken yağsız Diyete göre değişir.

Bio kavitasyon’un etki mekanizması nedir?

Bio kavitasyon düşük frekanslı Ultrasound teknolojisini kullanarak yağ hücrelerini Parçalar Yağ hücrelerin çepezleri çok çabuk parçalanabilme özelliği taşır. Ultrasound dalgalarıyla meydana gelen kabarcıklar kolaylıkla bu yağ Membranlarını parçalarlar. Ultrasonla meydana gelen kabarcıklar pozitif ve negatif enerji uygulayarak yağ Membranlarının tahrip olmasını sağlarlar. Sonuç olarak ultrasonik enerji ile üretilen Bio kavitasyon yağ hücre membranlarını Parçalar ve yağ hücre sayılarını azaltır.

Bio kavitasyon’ ile düşük frekansla verilen özel ultrasound yani akustik ses dalgaları çalışan bölgedeki yağ hücrelerinde çözülme ve bölge dokuda incelme şeklinde kendini gösteriyor.

Bio kavitasyon Nasıl uygulanır?

Acısız ağrısız iğnesiz özel bir probu vardır, konfor maximumdadır. Hiçbir cerrahisiz sistem ya da yöntem elbette oradan yağ dokuyu direk alma etkisi yaratmaz. Ama bio kavitasyon ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerinde dönüşür ve sizin tarafınızdan harcanabilir hale gelir. Yani hastanın sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alınır. Sonuç gerçekten yüz güldürücüdür.

Tedavi sonrası yapılması gereken özel durumlar nelerdir?

Tek bölge için 10 gün aralıkla 5 seans girilebilen bu tedavide her seans sonrası hastanın izlenmesi gereken 5 günlük diyet protokolü vardır ki bu da hekiminiz tarafından size verilir. Sonuçta diyetsiz mucize makineler ve sistemlerle zayıflama diye bir şeyin olmayacağı her akıllı insanın idrak edebileceği bir gerçektir. Ama ‘bio kavitasyon’ ile artan serbest yağ asitlerini tüketmek için yaklaşık 5 gün boyunca sıfıra yakın yağ içeriği olan bir diyet izlemeniz gerekli. Çünkü ‘‘bio kavitasyon’ ile kendi yağınızı yeme yani enerjiye çevirme sağlanır. Zayıflama tek başına yağ hücrelerinin azaltılması ve bölge dokunun incelmesi ile sınırlı olmamalıdır. İnce bir siluet için cilt elastikiyetinin de tekrar kazandırılması gereklidir. Sizinle aynı kiloda aynı boyda ve aynı yaştaki hemcinsinizin sizden daha ince görünmesinin nedeni sıkı bir ciltten başka bir şey değildir.

Zayıflarken sarkmalara da etkisi var mıdır?

Cilt elastikiyetini arttırmaktadır. Dolayısıyla sarkmalarda da etkili olabilen metottur.

Benzer Tedavi Uygulamalarımız