Etg Electrotrichogenesis


Etg Electrotrichogenesis
Tarih : 2021-10-23 17:04:04
Görüntüleme : 9233

Vücuttaki kemiklerin gelişim ve onarımında etkin olan büyüme faktörünün salınımını sağlayan ''elektrostatik enerji'' aynı şekilde saçtaki kıl foliküllerinde ki büyüme faktörünü de harekete geçiriyor.

Düşük frekanslı, ritmik darbeler... Elektrik enerjisi ile saç dökülmesini durdurarak, saçları canlandırmaya yönelik tasarlanmış ETG tedavisinde; küçük doku penetrasyonu ile kafa derisini uyarmak için düşük frekanslı, düşük yoğunluklu elektrostatik ritmik darbelerin yarattığı etki kullanılıyor.

Tedavi Süresi

Elektrotrichogenesis yöntemi, haftada bir, 12 dakika süren seanslardan oluşuyor. Uygulamanın 6 - 12'inci haftalarında, genellikle saçlardaki dökülme duruyor ve ilerleyen haftalarda (8 - 24 hafta içinde) olumlu sonuçlar alınmaya başlıyor. Fakat saç dökülmesi, çeşitli faktörlere bağlı olarak yaşam boyu süren kronik bir sorun olduğundan, bu problemi yaşayan kişinin istediği sonuca ulaşması durumunda dahi tedavinin sürdürülmesi gerekiyor.

Elektrotrichogenesis yöntemi, haftada bir, 12 dakika süren seanslardan oluşuyor. Uygulamanın 6 - 12'inci haftalarında, genellikle saçlardaki dökülme duruyor ve ilerleyen haftalarda (8 - 24 hafta içinde) olumlu sonuçlar alınmaya başlıyor. Fakat saç dökülmesi, çeşitli faktörlere bağlı olarak yaşam boyu süren kronik bir sorun olduğundan, bu problemi yaşayan kişinin istediği sonuca ulaşması durumunda dahi tedavinin sürdürülmesi gerekiyor. Ağrı ve acı yok Uygulaması son derece kolay olan yöntemde, herhangi bir ağrı, acı ya da yan etki de görülmüyor.

Elektrotrichogenesis cihazı, ergonomik olarak tasarlanan bir koltuk ve üzerinde elektrotlar bulunan yarı küresel bir başlıktan oluşuyor. Enerji, başlığın içinde oluşan düşük seviyeli elektrik alanı ile pasif olarak kafa derisine iletiliyor. Bu elektrik alanı, kafa derisini uyarmak amacıyla kullanılan düşük frekanslı ve düşük yoğunluklu minik vuruş darbeleriyle oluşturuluyor.

İşlem sırasında Elektrotrichogenesis cihazının başlığı ile kişinin kafa derisi birbirine temas etmiyor. Böylece uygulama nedeniyle herhangi bir ağrı ya da sızı yaşanmıyor.

Elektrotrichogenesis ile Saç dökülmesi 1.5 ayda durdurulabilirken, 9 ay sonra saçlar yeniden çıkmaya başlıyor. Üstelik ameliyatsız, iğnesiz, yan etkisiz.

Saç kaybı, günümüzde yetişkin insanlarda en sık rastlanan estetik problemlerden birini oluşturuyor. Saç dökülmesi sorunu olan ve buna çözüm arayan kişi sayısı ise oldukça fazla.

Kadın ve erkeklerde, çok çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan saç dökülmesinin artık, iğne, ilaç, ameliyat gibi yöntemler dışında, son derece etkili ve yan etkisiz bir çözümü var: Elektrik enerjisi esasına dayanan Elektrotrichogenesis tedavisi saç dökülmesi yüzde 96,7 oranında durdurulabiliyor. 1.5 -3 ay içinde dökülmeyi önlerken, 9 aylık kullanımında saçların tekrar çıkmasına sağlar: '' Elektrotrichogenesis teknolojisi, elektrik enerjisi esasına dayanıyor. Vücuttaki kemiklerin gelişim ve onarımında etkin büyüme faktörünün salgılanmasını sağlayan bu enerji, benzer bir mekanizma ile saçtaki kıl foliküllerindeki büyüme faktörünü de harekete geçiriyor.''

6 ayda saç dökülmesini %96.7 durdurup yeni saç oluşumuna 9.ayda başladığı bilimsel olarak ispat edilmiş bir gerçektir...

Benzer Tedavi Uygulamalarımız