Soğuk Lipoliz


Soğuk Lipoliz
Tarih : 2021-10-23 17:55:25
Görüntüleme : 8285

COOLTECH CRYOLİPOLYSİS

CoolTech® lipoliz ile karın, karın yan yağları, kalça, bacak, basen, bel, kol, diz üstü ve diz iç kısmı gibi lokal kilo probleminin olabileceği bölgeler tedavi edilebilmektedir.

Genellikle 1 seanslık uygulamanın yeterli olduğu CoolTech® uygulamalarında, birden çok bölge de kilo problemi var ise 2 ya da 3 seanslık uygulamalar gerekebilir. Seans aralıkları 6-8 haftadır. Kaç seansa ihtiyacınız olduğuna doktorunuz vücudunuzun yağ depoladığı alana bakarak ya da kaç bölgede bu uygulamaya ihtiyacınız olduğunu belirleyerek karar verecektir.

Önerilen tedavi süresi 60-70 dakikadır.

Uygulamadan sonraki 15-20 gün içinde sonuçlar belli olmaya başlar. Donarak işlevini kaybeden yağ hücreleri vücuttan doğal şekilde atılır. Özel bir diyet ya da egzersize ihtiyaç yoktur. İstenilen maksimum sonuçlara ise tedaviden sonraki 90 gün içinde kavuşulur.

Sağlıklı ve düşük kalorili bir beslenme şekli tercih edilirse ve yaşamınıza biraz daha hareket ve egzersiz katarsanız sonuçların kalıcı olmasını mümkün kılarsınız. Soğuk Lipoliz uygulaması esnasında yağ dokusunun yoğun olduğu bölge lokal olarak dondurulur. Bu da panniculitis ve adipocyte apoptosis de ki yağ hücrelerinin ölümüne neden olur. Başlıkların her ikisinde de olan vakum sistemi ile dokunun vakumlanarak o bölgede ki kan akışının arttırılması amaçlanır. Bu sırada da ‘dondurucu’ etki ile bölgede değişim başlar. Lipolize uğrayan yağ hücreleri ise lenf dolaşımı ile doğal olarak vücuttan atılır.

CoolTech® sistemi ile yapılan uygulamalar sırasında vücuttaki istenmeyen fazla yağ dokusu kontrollü soğutma ile dondurulurken , cildin elastikiyeti ve collagen yapısı bozulmaz. Dondurularak öldürülen yağ hücreleri de vücuttan doğal bir şekilde, lenf dolaşımı yoluyla atılır. Uygulama tamamen non-invasive, cerrahi olmayan bir prosedürdür. İğne, neşter kullanılmaz. İşlem sırasında acı hissedilmez.Uygulama sırasında vakumdan kaynaklanan hafif bir basınçla beraber lokalize soğuk hissedilir. Ancak bu his kısa sürelidir. Tamamen acısız ve yan etkisiz olan işlemden hemen sonra günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz.

CoolTech® ile karın, karın yan yağları, kalça, bacak, basen, bel, kol, diz üstü ve diz iç kısmı gibi lokal kilo probleminin olabileceği bölgeler tedavi edilebilmektedir. Genellikle 1 seanslık uygulamanın yeterli olduğu CoolTech® uygulamalarında, birden çok bölge de kilo problemi var ise 2 ya da 3 seanslık uygulamalar gerekebilir.

Seans aralıkları 6-8 haftadır. Kaç seansa ihtiyacınız olduğuna doktorunuz vücudunuzun yağ depoladığı alana bakarak ya da kaç bölgede bu uygulamaya ihtiyacınız olduğunu belirleyerek karar verecektir.

Önerilen tedavi süresi 60-70 dakikadır.Uygulamadan sonraki 15-20 gün içinde sonuçlar belli olmaya başlar. Donarak işlevini kaybeden yağ hücreleri vücuttan doğal şekilde atılır. Özel bir diyet ya da egzersize ihtiyaç yoktur. İstenilen maksimum sonuçlara ise tedaviden sonraki 90 gün içinde kavuşulur. Sağlıklı ve düşük kalorili bir beslenme şekli tercih edilirse ve yaşamınıza biraz daha hareket ve egzersiz katarsanız sonuçların kalıcı olmasını mümkün kılarsınız.

Soğuk destekli Lipolisis (Soğuk Lipoliz) teknolojisi iki bilimsel temele dayanmaktadır:

1.Adipocytes (yağ hücresi) yapısı itibarı ile soğuğa kas, sinir ve ciltten daha fazla duyarlıdır. Belli bir derece de yağı, çevresindeki dokulara zarar vermeden dondurmak mümkündür.
2.Kontrollü olarak yağ hücrelerinin ölümünü sağlamak, kontrollü soğutma ile mümkündür.

CoolTech ® uygulaması istenmeyen yağ dokusundan kontrollü soğutma sistemi ile etkili bir şekilde kurtulmayı sağlar. Non –invasive bir uygulamadır. İyileşme süreci yoktur. Kişi hemen günlük hayatına dönebilir. Anestezi, ağrı kesici gerektirmez. Etkin sonuçlara birkaç hafta sonra ulaşılır.

Soğuk Lipoliz Aşamaları

-CoolTech® başlığındaki vakum etkisi ile ciltte ve yağ dokusunda emme işlemi başlar.-Adipose /yağ dokusu başlık içindeki soğutucu tabakalara temas eder ve bölgeyi istenilen -8 dereceye kadar soğutur.

-Uygulama ortalama olarak 60-70 dakika sürer. Bu sürede maksimum hücre apoptosisi gerçekleşir. Tedavi bittiğinde uygulamanın yapıldığı yağ dokusunun büyük kısmı, doğal metabolik hareketlerle vücuttan atılır.1seansta aynı anda iki bölge tedavi edilir.

-Bilimsel çalışmaların sonucuna göre uygulama sonrasında yağ kalınlığında % 25-40 azalma sağlanmaktadır.

- İşlem tamamen non-invasivedir. Iğne ya da benzeri bir alet vb. kullanılmaz. Anestezi ya da ağrı kesici gerektirmez. İyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz acısız bir uygulamadır.

Benzer Tedavi Uygulamalarımız