Saç Kök Hücre


Saç Kök Hücre
Tarih : 2021-10-23 17:05:15
Görüntüleme : 4983

Saç kök hücre tedavisi ile saç dökülmesi engellenerek saçların daha kalın ve gür olması sağlanmaktadır. Saç kök hücre tedavisi nasıl uygulanmaktadır açıklayalım. Saç kök hücre tedavisinin uygulanabilmesi için hastadan kulak arkasından çok ufak bir miktarda doku veya az miktarda kan alınabildiği gibi artık hazır Amerika’dan gelen kök hücre serumları da uygulanabilir.

Alınan bu ufak miktardaki kök hücre daha sonra çeşitli laboratuvarlarda çoğaltılarak saçlı deriye uygulanır. Uygulama sonucu canlandırılan deride daha gür ve daha sağlıklı saçlar ortaya çıkar. Saç kök hücre tedavisi çok önerilen ve sağlıklı saçlara kavuşulması için uygulanan bir yöntemdir.

Saç kök hücre tedavisi ile nasıl sağlığa kavuşturulur? Kök hücreler bildiğimiz gibi vücudumuzdaki organları ve dokuları oluşturan hücrelerdir. Bu hücreler kendini yenileme ve bölünebilme özelliğine sahiptir. Bu sebeple kök hücreler kemik hastalıkları, kanser tedavileri, kalp hastalıkları gibi birçok hastalıkta kullanılmaktadır.

Kök hücrelerin kendilerini yenileme özelliğinden dolayı cilt güzelliği ve saç tedavisinde de kök hücre yöntemi kullanılabilmektedir. Saç kök hücre yöntemi ile nasıl canlandırılabilir ve dökülmesi engellenebilir? Saç kök hücre yöntemi ile seyrelmiş olduğu alanın tekrar canlanmasına ve artmasına yararken saçtaki dökülmeyi de engellemektedir.

Çünkü kök hücre kendi canlı hücrelerimizdir ve uygulandığı noktada bölünerek oradaki bölgeyi canlandırma etkisine sahiptir. Saçlarımız bilindiği gibi yıpranmaya ve dökülmeye çok müsait bir alanımızdır. Saçlarımız aynı zamanda bizi temsil eden ve ilk izlenim olarak bakış açısını değiştiren bir etkendir. Ancak her türlü kirliliğe maruz kalan saçlarımız çeşitli nedenlerden dökülmektedir. Özellikle kalıtsal yönden dökülme çok yüksek boyuttadır.

Yapılan araştırmalarda erkeklerin her 3’ünden 1’inde saç dökülmesi mevcutken bu oran kadında 10’da 1 olarak karşımıza çıkmaktadır. Oranların bu şekilde yüksek olması çeşitli tedavi yöntemlerini ortaya çıkarmıştır. Bunlardan biri de saç kök hücre tedavisi ile saçları sağlığa kavuşturmaktır. Saç kök hücre tedavisi ile sağlığını kaybetmeye başlayan saçlarımız canlanarak parlak bir görüntüye kavuşur ve seyrek yerlerde artma görülür. Eğer kesin bir kellik oluştu ise saç kök hücre tedavisi saç ekimi ile birlikte uygulanmalıdır. Saç ekimi ile birlikte uygulanan saç kök hücre tedavisi çok yüksek bir oranda başarı sağlanmasına neden olacaktır.

 

 

Benzer Tedavi Uygulamalarımız