Popo Dolgusu


Popo Dolgusu
Tarih : 2022-03-15 17:26:40
Görüntüleme : 31502

Popo Dolgusu

Popo dolgusu, kadınlarda popo bölgesinin daha dolgun ve dik bir konuma gelmesi için yapılan medikal estetik uygulamadır. Kadınlarda estetik kaygı açısından son yıllarda popo bölgesi çok dikkat çekici bir bölge haline geldi. Estetik anlayışı sürekli olarak değiştiği için son yıllarda ülkemizde de popo dolgusu işlemlerine talep var. Popo bölgesi basen ve bel bölgesini birbirine bağlayan iki yapıdan oluşur. Bu nedenle yapılacak dolgu işlemi iki bölgeyi de etkileyecektir. Popo dolgusunda uygulama bir tek bel ve basen arasında yer alan bölgeye yapılmaz. Belden başlayarak basenlere kadar olan bölgeye kadar uygulanan bir işlemdir.

Popo dolgusunda özel bir dolgu maddesi popo bölgesine enjekte edilir. Basen bölgesinde estetik ve dolgun bir görünüm elde etmek isteyenler mutlaka popo bölgesine hacim kazandıracak uygulamalara başvurmalıdır. Son yıllarda teknolojik gelişmeler sebebiyle cerrahi işlemler dışında medikal estetik uygulamaları çok popüler hale geldi.

Popo dolgusu konusunda bilgi almak ve size özel bir dolgu işlemi planlamak için Nişantaşı’nda bulunan kliniğimizi ziyaret ederek bir kahvemizi içebilirsiniz.

Popo Dolgusu Nasıl Yapılır?

Popo dolgusu işlemi lokal anestezi altında yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama klinik ortamda ve hastane ortamında yapılabilir. Uygulamada ilk olarak hastanın kalça bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. Daha sonra popo bölgesinde tek bir noktadan çok ince yapıdaki bir kanül ve iğne ile girilir. Daha sonra hacim kazandırılması planlanan bölgeye belirlenen noktalardan dolgu maddesi enjekte edilir.

Kalça dolgusunda kullanılan malzeme sculptra isimli dolgu maddesidir. Bu madde sayesinde kalça bölgesinde istenen hacim kazandırılır. Bu uygulamada kullanılan dolgu maddesi içinde su bulunan bir jel olarak nitelendirilebilir. Bu yapı insan vücuduna çok kolay uyum sağlayan ve zararı olmayan bir maddedir.

Kalça dolgusu sonrasında doğal ve estetik bir görünüm ortaya çıkar. Hem dolgu işleminde hem de dolgu işleminden sonra ağrı ve acı şikayeti olmaz. 

Popo bölgesine dolgu işlemi yapılacaksa hasta uygulama boyunca yüzü yere dönük şekilde kalır. Dolgu işlemi için tüm hijyen koşulları sağlanır. Uygulama sırasında hastanın bel, kalça ve basen bölgesi dışında tüm bölgeler ameliyat örtüsü ile örtülür. Yapılacak dolgu miktarı tamamen hastanın talepleri ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir.

Popo Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Popo dolgusu, kalça bölgesinden estetik olarak memnun olmayan ve daha hacimli bir görünüm kazandırmak isteyen herkes için uygulanabilir. Vücut yapısına bağlı olarak popo bölgesi normale göre küçük, basık veya sarkık olan kişilerde popo dolgusu yapılabilir. Özellikle bazı kişilerde hızlı kilo değişimlerinde (ağırlıklı olarak ani kilo kayıplarında) popo şeklinde ciddi bozulmalar ortaya çıkabilir.

Özellikle kadınlarda ideal ve estetik popo dik, dolgun, yuvarlak ve pürüzsüz olarak kabul edilir. Popo yapısından memnun olmayan kişiler dolgu işlemine başvurabilir. Bununla birlikte bedensel gelişimini tam tamamlamayan kadınlar için de kurtarıcı bir işlemdir. Popo dolgusunu kadınlar tercih etse de popo şeklinden memnun olmayan erkekler tarafından da tercih edilebilir. Yani popo dolgusu sadece kadınlara değil, erkeklere de hitap eden bir medikal estetik işlemdir.

Popo Dolgusu Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Popo dolgusu çok pratik ve konforlu bir işlemdir. Hasta hem sonuçları aynı gün alabilir hem de sosyal hayatına aynı gün dönebilir. 

• Uygulamadan önce nezle ve grip olan hastalar mutlaka doktora bilgi vermelidir. Doktora mevcut sağlık sorunları hakkında gerçekçi ve net beyanlarda bulunulması gerekir.
• Her hasta düzenli olarak kullandığı ilaçlar varsa bu ilaçlar hakkında hekime bilgi vermelidir. Hekiminizin gerekli görmesi durumunda ilaçlara dolgu işleminden belirli bir süre önce ara vermelidir.
• Popo dolgusu öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar kesilmelidir. Aspirin gibi kan sulandırıcı özelliği olan ilaçlar en az 1 hafta öncesinden kesilmelidir.
• Popo dolgusundan önce bazı değerlendirme ve testler yapılır. Bu durumda yapılacak testler doktorunuzun belirttiği zaman yapılmalıdır.

Popo Dolgusu Sonrası Süreç Nasıldır?

Popo dolgusu lokal anestezi altında yapılan medikal estetik işlemdir. Bu uygulamada hiçbir şekilde cerrahi müdahale ve kesi yoktur. Bu nedenle uygulama bölgesinde dikiş ve pansuman yapılmaz. Hasta dolgu işleminden sonra bir süre dinlendikten sonra aynı gün taburcu edilir. Ancak dolgu işleminden sonra 15-20 gün kadar popo bölgesinin hacim kazanması ve korunması için korse giyilmesi gerekir.

Popo dolgusundan sonra günlük hayata kısa süre içinde dönülebilir. Ancak popo dolgusu sonrası doktor kontrolleri zamanında yapılmalıdır. İşlemden sonra ortaya mutlaka doktorun belirttiği noktalara dikkat edilmelidir.

Popo Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Popo dolgusu sonrası süreçte öncelikle bölgenin hijyeni sağlanmalı ve her zaman kuru kalmasına dikkat edilmelidir. Dolgu işleminden sonra dikkat edilmesi gereken noktalar şöyle sıralanabilir;

• Popo dolgusundan sonra ilk 3 aylık süreçte yorucu ve ağır egzersizler yapılmamalıdır. Bu süreçte hafif egzersizler doktor onayıyla yapılabilir.
• Dolgu işleminden sonra korse kullanıldığı için dolgu maddeleri popo bölgesine kontrollü bir şekilde yerleştirilebilir. Bu süreçte bel ve basen bölgesini sıkacak kıyafetler giyilmemelidir. Bol ve rahat kıyafetler tercih edilmelidir.
• Popo dolgusundan sonra 2-3 gün içinde sosyal hayata dönülebilir. Uygulama sonrası birkaç gün uzun yolculuklar yapılmaması da önerilir.
• İlk 2 hafta boyunca hiçbir spor etkinliği yapılmamalı, uzun yürüyüşlerden kaçınmalı ve ağır kaldırılmamalıdır.
• Dolgu sonrası verilen korse duş hariç çıkarılmamalı, uyku anında dahi kullanılmalıdır.
• Aynı zamanda 2-3 gün boyunca duş alınmamalı ve bölgeye su değdirilmemelidir.

Popo dolgusu sonrası iyileşme süreci çok kısadır ve bu zaman dilimi konforlu geçer. Cerrahi bir işlem olmadığı için ortaya çıkan komplikasyon riski de çok azdır. Ayrıca sonuçlar anlık olarak görülebilir.

Popo Dolgusu Fiyatları

Popo dolgusu fiyatları için önceden bir tutar belirtmek yanlış olur. Çünkü her medikal estetik uygulamada olduğu gibi popo dolgusunda da süreç kişiye özel olarak planlanır.

Çünkü her hastanın popo bölgesinden estetik beklentisi ve ihtiyacı farklı olur. Bu nedenle de uygulama tamamen hastaya özel olarak planlanır. Bu sebeple de dolgu işleminin maliyetleri değişiklik gösterecektir.

Bunun yanında uygulamanın yapıldığı merkezin kalitesi, lokasyonu, hekimin tecrübesi gibi birçok faktör de fiyatları etkilemektedir. Popo dolgusu fiyat bilgisi almak ve diğer merak ettiğiniz tüm konuları öğrenmek için hemen kliniğimizi ziyaret edin ve bir kahvemizi içerken uzmanlarımız eşliğinde tüm soru işaretlerinizi giderelim.

Benzer Tedavi Uygulamalarımız